понеділок, 2 березня 2020 р.

Це плач і сміх. Це саме життя (роман-вибух "№ 1" Остапа Дроздова)

Остап Дроздов - відомий український журналіст, політичний оглядач, незмінний автор та ведучий політичної програми «Прямим текстом» та авторського хард-ток-шоу Drozdov на телеканалі ZIK. Піонер суб’єктивної журналістики в Україні, один із найуспішніших та найупізнаваніших журналістів Західної України. У професійній журналістиці - з 1998 року. Починав у легендарній газеті «Поступ» (відділ інформації, згодом – відділ політики). З 2003 року - заступник головного редактора західноукраїнського тижневика «Аргумент-Газета», співавтор концепції «жовтого» видання. За лічені місяці наклад «Аргумент-Газети» зріс із 4 тисяч примірників до 30 тисяч. У 2005 році очолив перший аналітичний тижневик Львова «Аргумент Влада». Як головний редактор видання у 2006 році отримав найвищу національну відзнаку в галузі журналістики - «Золоте перо» (номінація «Відкриття року»). У 2007 році заснував політичну телевізійну програми «Прямим текстом» (Львівська облдержтелерадіокомпанія). Програма стала явищем в інформаційному просторі завдяки нестандартній манері автора, яка базувалася на невимушеній манері ведення, гостроті й несподіваності запитань, широкому вжиткові аргонізмів, діалектизмів та розмовної лексики. Своєю програмою Остап Дроздов започаткував жанр імпровізаційного, безсценарного інтерв’ю.

В 2016 р. у видавництві Анетти Антоненко вийшов його твір "№ 1. Роман-вибух". 
Роман Остапа Дроздова «№1» - це більше, ніж просто роман, затиснутий жанровими рамками. Це сповідь кількох поколінь, об’єднаних наскрізною ідеєю - відстояти свою ідентичність. Це родинна сага з драматичними поворотами долі. Це одразу декілька біографій на тлі різних епох, в якій відвертість автора межує з публічним оголенням до найпотаємнішого. Це життєствердний і нестандартний погляд на будні за вікном. Це плач і сміх. Це саме життя. Таким, яким його бачить і відчуває автор.

Від самого початку автор не лише занурює читача у власний світ, але й примушує його замислюватися, співпереживати, впізнавати власні вчинки. Хто з нас не протиставляв себе широкому загалу? Кому не доводилося жалкувати через помилки? Навряд чи знайдеться той, хто зможе дати негативні відповіді на обидва питання. Драматичні події в житті представників родини нерозривно пов’язані з історією нашої держави, і тому вони обов’язково знайдуть відклик у вдумливого читача. Сподобається роман і тим, хто захоплюється атмосферою Львова. Його справді досить багато в книзі, проте це місто – не лише місце, на тлі якого відбуваються події. Львів – перш за все, місце пам’яті, повноцінний герой роману, зміни в якому призводять до змін у житті головних дійових осіб. Тож ознайомитися з книгою Остапа Дроздова буде корисно ще й тим читачам, які прагнуть поглянути на Львів з іншого, не туристичного боку.

Книга наявна в фонду наукової бібліотеки МДУ. 

Немає коментарів:

Дописати коментар