четверг, 9 марта 2017 г.

Сучасна детективна історія від Ірен Роздобудько


«Пастка для жар-птиці» - це детективний роман, головною героїнею якого є Віра. Вона працює на телебаченні. Життя її вже більш-менш склалося. Раптом в ресторані-кав’ярні на неї натрапляє Ліліана Полозкова, яка працює редактором відділу західної культури інформаційної агенції і пропонує Вірі нову роботу. Також Ліліана зауважує, що десь бачила Віру, але Віра ніяк не пригадує, де вони могли зустрітися.

Віра не довго думаючи погоджується на нову роботу. Так вона потрапляє до нового колективу. Про кожного з нових колег Віра складає певні враження, занотовуючи їх до блокнота, бо як з'ясовується пізніше в неї великі проблеми з пам'яттю. 

Разом з вірою працюють Ярослава (нервова красуня з ознаками прихованої стервозності), Заріна (мовчазна, інтелігентна провінціалка), Аліна (смаглява Барбі) та Вовчик (типічна секретарка, але чоловічого полу).

Не минає й тижня, з того дня як Віра почала працювати, а в редакції знаходять повішену Аліну... Лілі, щоб запобігти зайвого шуму наказує вивезти тіло Аліни з редакції, та інсценувати повішання в тої вдома. Таким чином всі стають спільниками у цьому злочині. На цьому смерті не закінчуються, згодом знаходять труп Ярослави, яка нібито померла від передозування. А трохи згодом і знівечене тортурами - Заріни... 

У романі зображені сцени з дитинства головної героїні: її мати, вчителька іноземних мов, і подруга Саламандра, яку вона завжди згадує за її листами, і вона ніби весь роман супроводжує Віру, оберігає її.

Далі в романі зображено дитинство колег Віри, з якого ми дізнаємося, що всі вони пов’язані однією жахливою історією з дитинства...

Віра, яка після того, як її мати посадили у тюрму за вбивство, потрапляє до інтернату, де її лікують гіпнозом, і ставлять кодування на деякі уривки її пам’яті, щоб її вилікувати. Але деякі обставини змушують Віру відшукати того лікаря, який її лікував і просить його, щоб він розблокував те, що колись вона ніби забула. Після сеансу Віра у сні бачить картину, як вона йде повз багатих дітей, які їй у слід кричать «дочка двірничихи» і вона роздивляючись їх обличчя впізнає очі однієї з дітей, одне блакитне, а друге зелене, це очі Ліліани. Потім вона бачить, як вона йде до своєї вчительки а на зустріч їй йдуть ті самі діти, руки у них у крові. Тоді вона розуміє, що це вони вбили, а не її мати, вони вкрали всі коштовності в Алоїзи Абелівни. Ось, що пов’язує всіх цих людей, вкрадені колись діаманти…

«Пастка для жар-птиці» детективний роман, насичений подіями, у кожного героя в романі є своя історія, свій характер. До останнього не зрозуміло, хто ж врешті решт виявиться вбивцею, тобто детективна лінія не є прозорою. 

Роман є дуже цікавим і читається на одному диханні. 

Нещодавно ця книга поповнила фонд абонементу наукової та худоджньої літератури НБ МДУ, де ми будемо раді вас привітати!