среда, 5 июля 2017 г.

«Коронація слова - 2017»
У Колонній залі КМДА 15 червня 2017 р. відбулася урочиста церемонія нагородження «Коронація слова - 2017». Нагороди отримали 49 авторів.
"Ми знесли всі бар’єри, бо до нас може кожен подати рукопис. Всі рукописи переглядаються, оцінюються, немає ніяких обмежень. Рукопис оцінюється анонімно і в першому раунді експерти читають і бачать тільки твір, і в другому раунді журі теж не знають імена письменників. Ніде у світі немає такого конкурсу, як є у нас", - сказав співзасновник Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова" Юрій Логуш.

Тематика творів – від кохання до війни на сході України. Цього року на конкурс було надіслано багато творів на військову тематику.

«Звичайно не випадково, більшість творів присвячено саме темі війни на Сході. Інакше і бути не може, адже саме письменники, поети, драматурги та сценаристи – одні з найбільш чутливих категорій людей, які одразу відчувають ситуацію навколо. Ми не маємо вдавати, що нічого не відбувається. Саме в цих творах ми маємо зберегти відчуття –трагічні та героїчні, відчуття спустошення, переживань, боротьби та перемог – все це має бути втілено в літературі, поезії, кіно, театрі» (Міністр культури України Євген Нищук).


Переможці міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2017»:

Номінація «Романи»:

1 премія - «Останній бій Урус-шайтана» Віктор Михайлов

2 премія - «Гессі» Наталія Матолінець

3 премія - «Нижче» Кіра Малко

Номінація «Прозові твори для дітей»:

«Скарб вікінгів» Олена Терещенко


Номінація «Кіносценарії»:

1 премія - «Військовий доктор» Віктор Рибачук

2 премія - «Ти - космос» Павло Остріков

3 премія - «Селфіманка» Сергій Шаманов


Номінація «П’єси»:

2 премія - «Під прицілом тиші» Олександр Вітер

3 премія - «Громадяни Кале» Єгор Коник


Спеціальна премія від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостросюжетний роман - «Останній бій Урус-шайтана» Віктор Михайлов

Спецвідзнака від Дари Корній, Тали Владмирової «Українське сучасне фентезі» - «Ловці думок» Любов Відута

«Найкращий твір про кохання» спецвідзнака від учасниць Львівського жіночого літературного клубу - «Коса» Іра Байковська.

В рамках проекту “Коронація слова” засновано відзнаку “Золотий письменник України”, яка надається письменникам-романістам Міжнародним Благодійний Фондом “Мистецька Скарбниця”, чиї романи здобули широке визнання в Україні та в світі. А саме сумарний наклад виданих творів автора має бути понад 100 тисяч примірників. Організатори зауважують, що стати золотим письменником України може будь-який автор романів, який пише українською мовою, і не обов’язково повинен бути громадянином України. Важливо, щоб він був українцем за походженням. І отримати цю відзнаку письменник може лише один раз. Так, лауреатами відзнаки раніше стали: Юрій Андрухович, Іван Білик, Юрій Винничук, Сімона Вілар, Люко Дашвар (Ірина Чернова), Анатолій Дімаров, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Роман Іваничук, Міла іванцова, Андій Кокотюха, Андрій Курков, лада Лузіна, Марія Матіос, Юрій Мушкетик, Всеволод Нестайко, Степан Процюк, Ірен Роздобудько, Леся Романчук, Світлана Талан, Олег Чорногуз, Василь Шкляр.

Цього року список “Золотий письменник України” поповнився новими іменами – Тимур Литовченко, Сергій Пономаренко, Любко Дереш, Дара Корній, Володимир Лис, Алла Сєрова, Ганна Чубач та Сергій Ухачевський.