пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Мастера детектива. Борис Акунин "Коронация", "Алмазная колесница"

Коронация, или Последний из Романовых

Действие этого романа происходит в 1896 году, накануне и во время коронации императора Николая II. Похищен Михаил, четырёхлетний сын великого князя Георгия Александровича. Похититель, называющий себя «доктор Линд», в качестве выкупа требует бриллиант «граф Орлов», которым украшен императорский скипетр. Если сделка не состоится, ребёнок будет возвращён родителям по частям. Но без скипетра не может состояться коронация. Эраст Петрович Фандорин берётся спасти честь монархии. 

вівторок, 17 травня 2016 р.

20 мая - юбилей у Бориса Акунина (Анны Борисовой)


О Борисе Акунине и его творчестве наслышаны все. Но мало кому известно, что в 2011 году Борис Акунин написал ряд книг под новым псевдонимом - Анна Борисова.

Автор в своем блоге объяснил это тем, что ему давно "хотелось начать писать беллетристику как-то по-другому", и "чтоб никого не разочаровывать". И он решил сделать это от чужого имени.

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Вірші, "які не лише проникають у душу, а й продирають нутро..." (про збірку "Абрикоси Донбасу" Л. Якимчук)

Кілька років тому в журналі "ШО" вийшла поема молодої поетеси з Луганщини Любові Якимчук. Це був липень 2013 року. Кому цікаво прочитати першоджерело, то можна перейти на сторінку журналу.  Поема оспівувала важку працю шахтарів, показувала, яка вона небезпечна, скільки молодих життів забрала шахта, як ціну за чорне золото - вугілля. Сумом і жалем віє від рядків поеми. 

Зачекай!
Ця шахта ковтне тебе
Ця красуня з темною шкірою
Кам’яна

Мабуть тому зачіпила вона не одну душу. І вже потому авторка, як свідчать її спогади, багато разів чула запитання "Коли вийде збірка "Абрикоси Донбасу"?" Авторка якийсь час вагалась із назвою, бо 
слово "Донбас" зараз надто вразливе, воно викликає забагато негативу, оживляє цілий батальйон стереотипів, а головне - воно регіональне (адже ніхто з нас не хоче бути регіональним автором, правда?). (З передмови до видання).

середа, 4 травня 2016 р.

О сожжении книг в нацистской Германии

Каждое 10 мая в Германии вспоминают о трагических событиях 1933 года. На площади Бебельплац и в городских библиотеках Берлина традиционно звучат отрывки из сожженных произведений; артисты театров и студенты читают тексты, приговоренные когда-то нацистами к уничтожению. В последние годы активисты проводят на Бебельплац акцию под названием «Место для чтения». Организаторы расставляют на площади стулья и раскладывают на них экземпляры сожженных книг. Любой желающий прохожий может прочесть книгу прямо на площади.

Давній ритуал на чистий четвер

Давній ритуал на чистий четвер | Спас Рівне

Чистий четвер, він же страсний, пов’язаний з очищенням і водою. А чи чули ви про ритуал збирання води з семи джерел? Легенда моєї сім’ї розповідає: “Якщо в опівночі, на страсний четвер, зібрати воду з семи джерел, змішати і випити, то…

Що саме “то” – уже навряд чи вдасться дізнатися. Та баба, яка знала повністю переказ, померла на момент, коли я зацікавився цим. З усієї родини лише двоє пам’ятали його. За їхньою версією, в цьому випадку “будеш володіти усім світом”. Схоже на побрехеньку для дитячих страшилок. Якби не деякі факти з переказу.

Кажуть, що той наш родич, який вирішив це зробити, був знайдений мертвим біля одного з джерел. І біля нього валялося сім пустих пляшок. Не знаю чим мене зацікавила саме ця історія, адже у нас подібних близько десятка, але на його основі, у 1994 році я написав оповідання в стилі “легке фентезі”.

А через 20 років дізнався про іншу легенду, пов’язану з семи джерелами: якщо скупатися у водах семи святих джерел, то можна вилікувати усі хвороби. Ми навіть організували мандрівки по семи святих джерелах. Щоправда, так і не попали на ще два джерела. Але то вже інша історія.

Отже, підсумок: вода семи джерел має певну силу. В залежності від дати збирання, ця вода має різну силу. Попереджаю: ритуал з джерелами на страсний четвер сам не проводив і вам не рекомендую.

Спеціаліст в різних характерствах Валентин Тарасенко свого часу також збирав воду. Тільки з 9 річок. І для інших цілей. Кілька років збирав. Довго вона стояла. А як тільки почалися події в Криму у 14 році – раптово позеленіла. Чому – ми ще не розібралися.

А тепер, кому цікаво – прочитайте оповідання, написане на підставі згаданого сімейного переказу. Буду вдячний за поширення. Хто дочитає – прокоментуйте враження, будь-ласка.

Продовження тут - http://www.spas.rivne.ua/biblioteka/davnij-rytual-na-chystyj-chetver/